SZLAKI TEMATYCZNE / ŚCIEŻKI SPACEROWE

Szlaki tematyczne Jaśliska

Trasa czwarta: "Masyw Jawornika dla twardzieli"

Z rynku w Jaśliskach schodzimy do Posady Jaśliskiej drogą dalejowską. Przecinamy szosę Tylawa - Komańcza i wspinamy się na wzgórze ścieżką dydaktyczną "Na Węgierskim Trakcie". Właśnie tędy kupcy węgierscy szli z Jaślisk w kierunku Rymanowa i dalej. Na wzgórzu urokliwa kapliczka "U Jana" oraz piękne widoki na wszystkie strony. Idziemy dalej w kierunku dawnego PGR-u "Szklary".

Więcej…

Trasa trzecia: "Szlakiem chciwych kupców"

Trasa łatwa, ale długa. Jednak piękne krajobrazy i pusta dolina Jasiela w pełni zrekompensują nam zmęczenie. Stanowczo odradzamy pokonywanie jej zimą bez nart, jako że od zejścia z traktu węgierskiego, aż do Woli Wyżnej szlak będzie z całą pewnością nieprzetarty.

Więcej…

Trasa druga: "Szlakiem XVIII wiecznych kamieniarzy"

Od rynku w Jaśliskach kierujemy się na południe traktem węgierskim. Nie dochodząc do kapliczki w Lipowcu, po przejściu 2,5 kilometra (ok. 30 minut) po lewej stronie drogi widzimy na Bielczy przerzuconą kładkę do chałupy znajdującej się nieopodal. Radzimy w tym miejscu przekroczyć potok, po czym trawersując stok wspinać się - w kierunku południowym lekko odbijając na wschód - na Wozową (655 m n.p.m.).

Więcej…

Trasa pierwsza: "Zwiedzanie Jaślisk"

Zwiedzanie rozpoczynamy na Rynku (przystanek PKS, dwa sklepy spożywcze, poczta). Sam rynek jest bardzo ciekawą pozostałością układu urbanistycznego Jaślisk i pamiątką po czasach ich świetności. Pierwszym rzucającym się w oczy obiektem jest ratusz na samym środku zachodniej części rynku. Obecnie jest to już nowy obiekt, który powstał w roku 2001 na miejscu starego i bardzo zaniedbanego

Więcej…

Szlaki tematyczne Dukla

Ścieżka dydaktyczna "W przełomie Jasiołki"

Ścieżka przyrodnicza "W przełomie Jasiołki" wiedzie atrakcyjną trasą wzdłuż przełomowego odcinka rzeki Jasiołki oraz przez rezerwat przyrody, w którym występuje sporo botanicznych osobliwości. Długość trasy ok. 4 km, czas przejścia ok. 2 godz. Różnica poziomów do pokonania ok. 250 m. Ścieżka ma kształt pętli.

Więcej…

Ścieżka historyczno-krajobrazowa "Na węgierskim trakcie"

Wędrówkę naszą rozpoczynamy w miejscowości Szklary, idąc utwardzoną drogą polną wiodącą pod górę. Wchodząc na grzbiet trafiamy na fragment traktu szerokiego na 5 m, który do dziś zachował ślady utwardzenia i odwodnienia. Podziwiamy cudowną panoramę fragmentu Jaśliskiego Parku Krajobrazowego, z Jaśliskami pośrodku, z masywem Kamienia (857 m n.p.m.), góra Kamarka po prawej stronie (630 m n.p.m.).

Więcej…

Ścieżka przyrodnicza "Do złotej studzienki"

Ścieżka przygotowana została z myślą o młodzieży szkolnej i pielgrzymkach zdążających do słynnego źródła. Można tu dojechać z Dukli przez przysiółek Cergowej - Zakluczynę lub dojść z rynku żółtym szlakiem. Ścieżka ma kształt pętli długości 4 km. Czas przejścia to ok. 2 godziny.

Więcej…

Mikroprojekt jest realizowany w ramach projektu parasolowego pn. „Transgraniczna współpraca na rzecz turystyki uzdrowiskowej pogranicza polsko-ukraińskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Lider Projektu Parasolowego:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” info@procarpathia.pl
www.procarpathia.pl

Lider Mikroprojektu:

“Agencja Rozwoju Lokalnego Drohobyczyzny” dorosh@drohobych.com.ua

Partner Mikroprojektu:

Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty” biuro@kraina-nafty.pl
www.kraina-nafty.pl

Anal
Threesome
Blowjob
Blowjob
Blowjob
Threesome
Blowjob
Creampie
Anal
Blowjob
Creampie